OPLJAČKANA CRKVA U DESNAMA – PONOVNO NIŠTA NIJE SVETO

OPLJAČKANA CRKVA U DESNAMA – PONOVNO NIŠTA NIJE SVETO

U utorak navečer (ili u srijedu u ranim jutarnjim satima) opljačkana je crkva Sv. Jure u Desnama. Lopov (ili više njih) je otuđio nekoliko stotina kuna milodara te zlatninu koja se nalazila u crkvi.

Kako se saznaje provala je izvršena kroz ulazna vrata, a pljačku je prvi primijetio župni remeta. Ispred crkve je nađen i betonski blok za kojeg se osnovano sumnja da je korišten za provaljivanje ulaznih vrata. Službenici Policijske postaje Metković obavili su očevid, a zasada nema privedenih iako se intenzivno traga za počiniteljem. Inače, ovo je treća pljačka desanske crkve u posljednja tri desetljeća koja je inače nedavno obnovljena.

Nažalost ovaj događaj nije jedini ovakav događaj koji se dogodio u našoj općini posljednjih godina. Sjetimo se prije par godina kako je i župna crkva Gospe Karmenske u Bagalovićima opljačkana, a tada je čak ukraden i najsvetiji predmet – kalež, koji je pukom slučajnošću nađen na području Orepka nakon požara u izgorenoj kapini kraj ceste, pa se sumnjalo da je počinitelj putujući vjerojatno u smjeru Borovaca, videći da se ne radi o zlatu, već pozlaćenom predmetu, bacio predmet iz vozila. Također je i kapelica Gospe žalosne na brdu Bobaj iznad Matijevića u par navrata okradena.

Iako je općina Kula Norinska, a napose Župa Bagalovići poznata kao vjerski vrlo aktivna župa, a njeni vjernici kao vrlo predani u ispovjedanju svoje vjere i doprinosu vjerskom životu, teško se staje na kraj ovakvim šokantnim krađama koje izazivaju revolt svih mještana općine Kula Norinska jer se ne preza ni za oskvrnućem najsvetijih mjesta.

Nadamo se da će službena tijela ove države smoći snage i prilike sankcionirati počinitelje ovih kaznenih djela.

12.studenog 2009.

U utorak navečer (ili u srijedu u ranim jutarnjim satima) opljačkana je crkva Sv. Jure u Desnama. Lopov (ili više njih) je otuđio nekoliko stotina kuna milodara te zlatninu koja se nalazila u crkvi.

Kako se saznaje provala je izvršena kroz ulazna vrata, a pljačku je prvi primijetio župni remeta. Ispred crkve je nađen i betonski blok za kojeg se osnovano sumnja da je korišten za provaljivanje ulaznih vrata. Službenici Policijske postaje Metković obavili su očevid, a zasada nema privedenih iako se intenzivno traga za počiniteljem. Inače, ovo je treća pljačka desanske crkve u posljednja tri desetljeća koja je inače nedavno obnovljena.

Nažalost ovaj događaj nije jedini ovakav događaj koji se dogodio u našoj općini posljednjih godina. Sjetimo se prije par godina kako je i župna crkva Gospe Karmenske u Bagalovićima opljačkana, a tada je čak ukraden i najsvetiji predmet – kalež, koji je pukom slučajnošću nađen na području Orepka nakon požara u izgorenoj kapini kraj ceste, pa se sumnjalo da je počinitelj putujući vjerojatno u smjeru Borovaca, videći da se ne radi o zlatu, već pozlaćenom predmetu, bacio predmet iz vozila. Također je i kapelica Gospe žalosne na brdu Bobaj iznad Matijevića u par navrata okradena.

Iako je općina Kula Norinska, a napose Župa Bagalovići poznata kao vjerski vrlo aktivna župa, a njeni vjernici kao vrlo predani u ispovjedanju svoje vjere i doprinosu vjerskom životu, teško se staje na kraj ovakvim šokantnim krađama koje izazivaju revolt svih mještana općine Kula Norinska jer se ne preza ni za oskvrnućem najsvetijih mjesta.

Nadamo se da će službena tijela ove države smoći snage i prilike sankcionirati počinitelje ovih kaznenih djela.

12.studenog 2009.Skip to content