SVETI NIKOLA PRED VRATIMA

SVETI NIKOLA PRED VRATIMA

06. prosinca se u našoj župi tradicionalno obilježava Sv. Nikola – zaštitnik putnika.

U našoj župi imamo i kapelicu u Kuli Norinskoj posvećenu Sv. Nikoli te će se u istoj u nedjelju 06. prosinca održati sveta misa u 15 sati.

U Župi Bagalovići se posebno obilježava blagdan Sv. Nikole u pojedinim obiteljima jer naša župa čuva u Hrvatskoj jedan od rijetkih običaj održavanja krsnih slava. Krsna slava je naime slava obitelji jednog od kršćanskih svetaca ili blagdana, a najčešće su podijeljenje po prezimenima.

Tako u našoj župi  prema podacima Don Radovana Jerkovića starim oko 70 godina, kao krsnu slavu Svetog Nikolu slave: Batinovići, Ćelići, Dominikovići, Dragovići, Jerkovići,  2 obitelji Marevića, Plećaši, Romići i Šprlje. Veći dio tih obitelji je i danas održao tu slavu pa im čestitamo slavu, kao i svim Nikolama i Nikolinama.

O Sv. Nikoli nešto više možete pročitati i na blogu Kule Norinske  http://kulanorinska.bloger.hr/Skip to content