TRADICIONALNI BOŽIĆ U NAŠOJ OPĆINI

TRADICIONALNI BOŽIĆ U NAŠOJ OPĆINI

Diljem naše općine dočekan je Božić u veselom raposloženju. Prošavši veći dio naše općine i župe Bagalovići, mogli smo se uvjeriti da je u svim mjestima badnjak obilježen tradicionalnim  paljenjem badnjaka i druženjem uz vatru. U crkvama u Desnama, Bagalovićima, Borovcima i Novim Selima su održane svete mise, a posjećenost je, dijelom zahvaljujući i neobično toplom vremenu, ali i unatoč vlažnom vremenu, bila iznimno velika.

Sve je prošlo mirno, a poneki vatromet je bio u granicama sigurnog i tolerantnog ponašanja.

Donosimo malu fotoreportažu iz običaja naših sela (kliknuti na sliku ukolio želite veći format)

Misa polnoćka na Bagalovićima u crkvi Gospe Karmelske koja je bila dupkom ispunjena vjernicima.

Badnjak na Kuli Norinskoj

Badnjak u Matijevićima

Badnjak u Momićima kraj kuća Brljevića i Jakića

Badnjak u Podrujnici – Tino Ćelić s ekipom iz Podrujnice i posjetiteljima iz Matijevića

Badnjak u Krvavcu

Veselo društvo se za badnjak sastalo u konobi Momira Nikolića u Matijevićima. Uz svirku Momira Nikolića i Josipa Šprlje ne može biti loše, a bome ni trpeza nije bila siromašna. Prisutni su se teško odlučivali čije je vino bolje, pa su popili svačije.

Prigodni grafit Marina Nikolića na autobusnoj postaji koji je oduševio mještane MatijevićaSkip to content