LADJARI U NAŠOJ OPĆINI U INTENZIVNIM PRIPREMAMA

LADJARI U NAŠOJ OPĆINI U INTENZIVNIM PRIPREMAMA

Lađarske aktivnosti se zahuktavaju u našoj općini koja već tradicionalno ostaje jedan od lađarskih stupova u Neretvi.
Tako su čak tri novoformirane lađarske ekipe na području naše općine započele s intenzivnim pripremama.

Ekipa lađara „Tri sela“ koja okuplja 3 ujedinjena sela: Podrujnicu, Momiće i Matijeviće, je zabilježila već i prvi uspješan nastup (drugo mjesto utrke Lige mladih lađara u kategoriji od 18 – 25. godina).

Nova Udruga lađara „Gospa Karmelska“ iz Krvavca je u subotu porinula obnovljenu lađu koju su nabavili u mjestu Milošići. Prvi trening u lađi je planiran u ponedjeljak 07. lipnja, a prva utrka u Ligi mladih lađara se planira 12. lipnja u Kominu. Suhi treninzi navedene ekipe traju već par mjeseci, a problemi s nedostatkom lađe su konačno riješeni.

Također mlada novoformirana Udruga lađara „Zvonimir Kaleb“ je odradila nekoliko treninga u Matijevićima i također se priprema za utrku u Kominu.

Ostale udruge lađara iz Podrujnice, Momića, Matijevića, Desana, Krvavca i Krvavca II su u organizacijskim pripremama, ali još ne treniraju u lađama.

Za napomenuti je i da čak 7 lađara iz naše općine sudjeluje u projektu preveslavanja Jadrana “Tragovima pradjedova” te im želimo mirno more.Skip to content