8 LADJARA IZ NAŠE OPĆINE PREVESLAJE JADRAN!

8 LADJARA IZ NAŠE OPĆINE PREVESLAJE JADRAN!

Općina Kula Norinska se opet pokazuje najlađarskijom općinom s obzirom na broj stanovnika.

Projekt “Tragovima pradjedova” kojim je  predviđeno je da se neretvanskom lađom prevesla 260 km od Neretve (Metkovića) do Termolija u Italiji polako poprima svoje jasnije obrise.

40 ljudi podijeljenih u 4 ekipe svaki tjedan odrađuje 3 treninga s polazištem u Krvavcu II ispred kuće Dražena Jelčića “Faje” čija se garaža koristi kao spremište za svu opremu.

Svaka ekipa ima 10 ljudi od čega je jedan kormilar i jedan bubnjar. 40 ljudi su predložile ekipe i to je svaka ekipa do 7 mjesta imala pravo na 2 čovjeka, dok su preostale ekipe imale pravo predložiti 1 osobu iz svoje ekipe.

No kako dio ekipa, što zbog neodgovornosti, a što zbog objektivnih razloga, nisu dale prijedlog za svog veslača, tako je i sastav ponešto izmjenjen pa su neke ekipe dale i više ljudi

Iz naše općine je  8 ljudi i to iz ekipa Norin Matijevići 3 (Marin Nikolić, Ivan Lacku, Izvor Škubonja), Krvavca II 2 (Ante Kaleb i Dražen Jelčić), Škrape Momići 1 (Marko Dominiković), Krvavca 1 (Boro Jelčić) i Sv. Jure Desne 1 (Jurica Šetka)

Pothvat je planiran od 18.-20.lipnja 2010.

Ukupno bi preveslavanje trajalo oko 26 sati, a svaka od posada bi veslala otprilike ukupno 6-7 sati podijeljeno u dvosatne intervale. U pratnji bi trebala biti dva broda na kojima bi se lađari mogli odmoriti u vrijeme kad ne voze. Brod za lađare osigurava Hrvatska ratna mornarica posredstvom predsjednika Hrvatskog sabora Luke Bebića

Nakon službenog dočeka pošlo bi se u mjesta nastanjena Hrvatima (Moliškim) obavljalo dogovorene radnje sudjelovalo u zabavnom programu, prenoćilo i sutradan se vratili na brodove i natrag u domovinu.

Lađa kojom bi se veslalo ostala bi u Italiji jer su je kupili Moliški Hrvati.Skip to content