U nova tijela Udruge lađara Neretve izabrani naši sumještani

U nova tijela Udruge lađara Neretve izabrani naši sumještani

Na izbornoj skupštini Udruge lađara Neretve održanoj 13. studenog 2009. godine u Metkoviću izabirana su tijela Udruge lađara Neretve.

Već tradicionalno naši ljudi iz naše općine su zastupljeni u upravnim tijelima, pa je tako za dopredsjednika ponovno izabran Boro Jelčić iz Krvavca (birala se 2 člana), inače član ekipe „Krvavac“, a kao član upravnog odbora Dražen Jelčić Faja iz Krvavca II (biralo se 6 članova) kao član ekipe „Krvavac II“. Također je kao kandidat ekipe „Norin“ iz Matijevića, u upravni odbor izabran Izvor Škubonja, odvjetnik u Pločama koji je višegodišnji redovni član i veslač ekipe iz Matijevića

Za člana Stegovnog suda izabran je Nenis Vučković iz Krvavca II (biralo se 3 člana)

Na navedenoj izbornoj Skupštini nije biran direktor Maratona, a na kojoj funkciji se inače nalazi Ante Šprlje iz Matijevića koji je najavio odlazak čim mu se nađe zamjena. Naime zbog zauzetosti drugim obvezama Ante Šprlje je najavio svoj odlazak, ali kako se direktor Maratona bira na prijedlog upravnog odbora, dogovoreno je da Ante Šprlje ostane bar do izbora novog direktora te da nastavi do tada obnašati tu dužnost.

Veliki broj ljudi iz naše općine u Udruzi lađara Neretve je pokazatelj kako se u našoj općini drži do tradicionalnih vrijednosti, ali i pokazatelj da se sredstva Općine Kula Norinska ispravno usmjerena.

Inače Općina Kula Norinska je u proteklom periodu uvijek davala potporu svakoj lađarskoj ekipi s područja općine Kula Norinske putem uplata kotizacija svakoj ekipi za Maraton, pomoći u realizaciji Lađarskog kupa Župe Bagalovići te sufinanciranja lađarski fešti koje organizira svaka pojedina ekipa.Skip to content