NA MARATONU 7 EKIPA IZ NAŠE OPĆINE

NA MARATONU 7 EKIPA IZ NAŠE OPĆINE

Organizacija Maratona lađa na Neretvi koji će se ove godine održati u subotu 13. kolovoza, polako se zahutava.
Upravni odbor je na svojoj sjednici u subotu 02. srpnja provjerio pristigle prijave i zaključio da je do 01. srpnja (rok za prijave) ispoštovalo 38 ekipa od kojih je čak 9 izvan Neretve

Ukupno su prijavljene 4 ekipe izvan Hrvatske i to 1 iz Srbije (Hrvatsko kulturno umjetničko društvo VLADIMIR NAZOR- Sombor) 1 iz Italije (MOLLISE DEL COMMUNA CROATA – Mollise), 1 iz BiH (Čeljevo) i 1 udružena ekipa iz BiH i RH (Široki Brijeg i Matijevići).

Općina Kula Norinska je prije par godina uvela praksu da svim ekipama plati kotizaciju  koje s područja općine Kula Norinska  žele sudjelovati na Maratonu lađa. Tako je Općina i ove godine odlučila financirati kotizaciju za Maraton lađa na Neretvi te kotizaciju za Ligu mladih lađara.
Rok za podnošenje prijave veslača za svaku od prijavljenih ekipa je 20. srpnja, a očekuje se da će se prijaviti oko 700 veslača. Inače po broju ekipa (čak 7) i veslača (oko 100!) , općina Kula Norinska obzirom na broj stanovnika prednjači pred svim drugim gradovima i općinama.

Popis ekipa je sastavljen po prošlogodišnjem rangu s tim da ekipe koje se ove godine nisu prijavile izostavljene. Boldirane ekipe su s područja općine Kula Norinska

1. GUSARI KOMIN – Komin
2. STABLINA – Stablina
3. BAĆINA – Baćina
4. DONJANI DONJI -Slivno
5. UOTV ROGOTIN – Rogotin
6. ŠKRAPA – Momići
7. ČELJEVO – Čeljevo, BiH
8. STAŠEVICA – Staševica
9. JUŽNJAK – Ploče
10. SVETI ROKO – Podrujnica
11. ŽRNOVSKI GALIOTI- Žrnovo
12. DOMAGOJEVI GUSARI – Vid
13. KRVAVAC 2 – Krvavac 2
14. JERKOVAC – Metković
15. BJELOVAR EKSPRES – Bjelovar
16. GOSPA KARMELSKA – Krvavac
17. ZVONIMIR KALEB – Momići

18. ŠIROKI BRIJEG i MATIJEVIĆI (BiH i RH)
19. SISAK – Sisak
20. PRUD – Prud
21. CRNI PUT – Metković
22. PRIMORSKO GORANSKA ŽUPANIJA- Rijeka
23. VIDONJE – Mlinište
24. SVETI JURE – Desne
25. VETERANI 4.Gardijske brigade
26. ŠARIĆ STRUGA- Šarić Struga
27. PLINA STABLINA – Stablina
28. METKOVKE – Metković
29. PLAVO SRCE – Zagreb
30. GOSPA OD ZDRAVLJA-Vlaka
31. TORCIDA – Ploče
32. MOLLISE DEL COMMUNA CROATA – Mollise (Italija)
33. Hrvatsko kulturno umjetničko društvo VLADIMIR NAZOR- Sombor (Srbija) debitanti
34. ŽUPA DUSINA – Veliki Prolog debitanti
35. CRNI PUT JUNIORI – Metković debitanti
36. GUSARI KOMIN JUNIORI-Komin debitanti
37. OPUZEN – Opuzen debitanti
38. ZRMANJINA SUZA 2011-Obrovac debitanti

Jučer je ujedno na jezeru Birina u Pločama održano 1. kolo Lige Mladih lađara koje će se ove godina održavati samo na jezeru Birina (za razliku od prijašnjih godina kada je svako kolo bilo u drugom mjestu) a na kojem sudjeluju i 3 ekipe iz općine Kla Norinska (UL Zvonimir Kaleb Momići, UL Gospa Karmelska, Krvavac i ekipa Tri sela iz Matijevića, Momića i Podrujnice)
S natjecanjem Lige mladih lađara se planira završiti do kraja srpnja, a utrke će se održavati svake subote i nedjelje u 2 kategorije: do 18 i do 25 godina.