7 NAŠIH EKIPA NASTUPILO U OPUZENU

7 NAŠIH EKIPA NASTUPILO U OPUZENU

Sinoć su u Opuzenu održane Utrke za startne pozicije na kojim je nastupilo čak 7 ekipa iz naše općine. Većih iznenađenja nije bilo pa je tako Gusar Komin osvojio prvo mjesto, Donjani Donji drugo mjesto, a malo iznenađenje je ekipa Bjelovar Ekspres iz Bjelovara. No za njihove poznavatelje to nije bilo iznenađenje jer ta ekipa vježba već par mjeseci, sastavljena je od sportaša, a imaju nevjerojatnih 50 treninga na vodi.

5 ekipa iz naše Općine se  smjestilo od 21- 28 mjesta, dok je jedino “Škrapa” Momići iskočila kvalitetom i zauzela 8. mjesto, a “Sv. Jure” Desne je zauzeo solidno 15. mjesto.

Realno gledajući, iako u preko 80% slučajeva ekipe zauzimaju  slične pozicije i na Maratonu lađa kao one koje su zauzele na brzinskim utrkama, kvaliteta naših ekipa je bolja od onoga što su pokazali u Opuzenu.

Od zanimljivosti valja istaknuti ispadanje jednog člana posade ekipe “Zvonimir Kaleb” Momići, ali to nije previše utjecalo na rezultat ove mlade ekipe čiji je prosjek ispod 18 godina.

Svakako će ovo biti jedan od zanimljivijih Maratona obzirom da 7-8 ekipa ima gotovo podjednake šanse da osvoje neku od medalja.

Općina Kula Norinska je prva jedinica lokalne samouprave koja je uvela praksu plaćanja kotizacije za sve ekipe sa svog područja za Maraton lađa, pa je tako i ove godine platila kotizaciju za sve naše ekipe pružajući time potporu razvoju sporta, kulture, tradicionalnih i društvenih vrijednosti.

Poredak i vremena brzinskih utrka.

1. GUSARI KOMIN – Komin 1.25.431
2. DONJANI DONJI -Slivno 1.25.663
3. BJELOVAR EKSPRES – Bjelovar 1.27.139
4. BAĆINA 1.28.269
5. JUŽNJAK – Ploče 1.28.420
6. ČELJEVO (BiH) 1.28.737
7. STABLINA 1.29.414

8. ŠKRAPA – Momići 1.29.422
9. ŠARIĆ STRUGA 1.29.438
10. ŽUPA DUSINA – Veliki Prolog 1.29.880
11. OPUZEN – Opuzen 1.29.954
12. STAŠEVICA 1.30.188
13. PRIMORSKO GORANSKA ŽUPANIJA- Rijeka 1.30.536
14. CRNI PUT – Metković 1.30.755
15. SVETI JURE – Desne 1.31.071
16. GUSARI KOMIN JUNIORI-Komin 1.31.149
17. UOTV ROGOTIN 1.31.415
18. ŽRNOVSKI GALIOTI- Žrnovo 1.31.462
19. DOMAGOJEVI GUSARI – Vid 1.32.154
20. VETERANI 4.Gardijske brigade 1.32.617
21. GOSPA KARMELSKA – Krvavac 1.32.929
22. KRVAVAC 2 1.32.994
23. SVETI ROKO – Podrujnica 1.33.026
24. ZVONIMIR KALEB – Momići 1.33.863

25. JERKOVAC – Metković 1.33.930
26. CRNI PUT JUNIORI – Metković 1.34.458
27. PRUD 1.34.593
28. ŠIROKI BRIJEG i MATIJEVIĆI – Široki Brijeg i Matijevići 1.35.069
29. VIDONJE – Mlinište 1.37.113
30. SISAK 1.37.167
31. PLAVO SRCE – Zagreb 1.37.915
32 MOLLISE DEL COMMUNA CROATA – Mollise (Italija) 1.44.467
33 METKOVKE – Metković 1.52.127
34. TORCIDA – Ploče nisu nastupili
35. Salašari Somborski – HKUD “Vladimir Nazor” Sombor (Srbija) nisu nastupili

Donosimo i shemu starta

Par fotografija naših ekipa koje smo uspijeli snimiti

Sv. Roko Podrujnica

UL. “Zvonimir” Kaleb Momići i Široki Brijeg i Matijevići budno prate situaciju

Krvavac II

Matijevići i Široki Brijeg