NAŠI LADJARI U KROVNOJ UDRUZI

NAŠI LADJARI U KROVNOJ UDRUZI

Na izbornoj skupštini Udruge lađara Neretve održanoj u nedjelju, 29. siječnja u Metkoviću sudjelovao je dosada rekordan broj predstavnika lađarskih ekipa.
34 ekipe je predstavljalo 66 delegata (maksimalno 2 delegata može dati svaka ekipa) koji su izabrali tijela udruge u idućem dvogodišnjem mandatu. Na Skupštini je sudjelovalo i svih 7 ekipa iz naše općine (“Sv. Jure” Desne,” Gospa Karmelska” Krvavac, Krvavac II, “Norin” Matijevići, “Škrapa” Momići, “Sv. Roko” Podrujnica)

Skupština je trajala rekordna 3 i pol sata, ali je prošla u demokratskom i kulturnom ozračju, bez tenzija koje su znale obilježiti izborne skupštine u prošlosti Udruge. Ovakvom skupštinom u pozitivnom ozačju Udruga lađara Neretve je pokazala da je dosegla zrelost koju zadnjih godina gradi.


U razna tijela izabrano je ukupno čak 5 lađara iz naše općine, te 1 kao predstavnik ekipe iz naše općine, pa donosimo i rezultate.


Za predsjednika udruge je izabran Marko Marušić.

Za dopredsjednike:
1. Izvor Škubonja iz Ploča, kao predstavnik Udruge “Norin” Matijevići
2. Dražen Jelčić “Faja” iz Krvavca II, kao predstavnik Udruge lađara Krvavac II


Za tajnika je izabran dosadašnji tajnik Davor Petković.

Za uži sastav Upravnog odbora (kojem se pridružuju Predsjednik i 2 dopredsjednika Udruge, direktor Maratona i tajnik) su izabrani:

1. Joško Jerković “Piro” iz Rogotina, kao kandidat UOTV Rogotin (44 glasa)
2. Drago Dugandžić iz Komina, kao kandidat Udruge lađara “Gusar” Komin, (38 glasova)
3. Ante Ćelić iz Metkovića – Jerkovca, kao kandidat Udruge lađara “Jerkovac” (37 glasova)
4. Mirko Volarević iz Metkovića – Crni Put, kao kandidat Udruge lađara Crni put (29 glasova)
5. Boro Jelčić iz Krvavca, kao predstavnik Moliških Hrvata iz Italije (26 glasova)
6. Damir Sršen iz Blaca kao predtavnik Udruge lađara Donjani Donji,

Boro Jelčić je dobio prilikom glasanja jednak broj glasova kao Miljenko Ćendo, pa se moralo glasovanje ponoviti u odnosu na njih dvojicu (jer su oba iz istog mjesta, što statut ne dopušta), pa je u drugom glasanju održanom samo za ta dva kandidata,Boro Jelčić dobio više glasova, dok je Miljenko Ćendo kasnije izabran u Nadzorni odbor.

Za članove nadzornog odbora su izabrani:

1. Ante Šprlje iz Matijevića, Udruga “Norin” Matijevići
2. Jakov Marević iz Staševice, Udruga lađara Staševica
3. Branko Markota iz Vida, Udruga lađara “Domagojevi gusari” Vid,
4. Mile Ćendo iz Krvavca, predstavnik Udruge “Gospa Karmelska” Krvavac
5. Ivan Burić iz Komina-

Za članove Stegovnog suda izabrani su na kon glasovanja većinom glasova:

1. Ivan Plećaš iz Momića, predstavnik Udruge “Škrapa Momići”
2. Nikša Barišić, predstavnik Udruge “Vidonje” iz Vidonja
3. Ivan Ivanković iz Metkovića, predstavnik Udruge “Sv. Nikola” Metković