REZULTATI IZBORA – OPĆINSKO VIJEĆE

REZULTATI IZBORA – OPĆINSKO VIJEĆE

REPUBLIKA HRVATSKA
OPĆINSKO IZBORNO POVJERENSTVO
OPĆINE KULA NORINSKA

Kula Norinska,20 svibnja 2013

Na temelju članka 86. Zakona o lokalnim izborima (“Narodne novine”, broj 144/12, u daljnjem tekstu: Zakon), nakon provedenih lokalnih izbora 19. svibnja 2013., Općinsko izborno povjerenstvo Općine Kula Norinska utvrdilo je i objavljuje


REZULTATE IZBORA ZA ČLANICE/ČLANOVE OPĆINSKOG VIJEĆA OPĆINE KULA NORINSKA


I. Od ukupno 1.504 birača upisanih u popis birača, glasovalo je 1.026 birača, odnosno 68,22%, od čega je prema glasačkim listićima glasovalo 1.026 birača, odnosno 68,22%. Važećih listića bilo je 966, odnosno 94,15%. Nevažećih je bilo 60 listića, odnosno 5,85%.
II. Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ 489 glasova 50,62%

HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS Nositelj liste: NIKOLA KRSTIČEVIĆ, dipl.oec.

2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS 175 glasova 18,12%

Nositelj liste: DRAŽEN JELČIĆ

3. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP 113 glasova 11,70%

Nositelj liste: ANTE JERKOVIĆ

4. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP 113 glasova 11,70%

Nositelj liste: LEONAR VUČKOVIĆ

5. AUTOHTONA – HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – A – HSS 76 glasova 7,87%

Nositelj liste: ANTONIJO UJDUR, oec.

III. Na temelju članka 84. st. 1. Zakona, kandidacijske liste koje sudjeluju u diobi mjesta u općinskom vijeću su:

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS Nositelj liste: NIKOLA KRSTIČEVIĆ, dipl.oec.

2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
Nositelj liste: DRAŽEN JELČIĆ

3. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
Nositelj liste: ANTE JERKOVIĆ

4. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
Nositelj liste: LEONAR VUČKOVIĆ

5. AUTOHTONA – HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – A – HSS
Nositelj liste: ANTONIJO UJDUR, oec.

IV. Na temelju članka 84. st. 2. i članka 85. Zakona, utvrđuje se da su pojedine kandidacijske liste dobile sljedeći broj mjesta u općinskom vijeću:

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS dobila je 6 mjesta te su s te liste izabrani:

1. NIKOLA KRSTIČEVIĆ, dipl.oec.

2. NIKOLA BATINOVIĆ, dipl.oec.

3. IVAN GNJEČ

4. TIHOMIR DOMINIKOVIĆ

5. HRVOJE VUČKOVIĆ

6. LUKA NIKOLIĆ

2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
dobila je 2 mjesta te su s te liste izabrani:

1. DRAŽEN JELČIĆ

2. DRAGUTIN ĆELIĆ

3. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
dobila je 1 mjesto te je s te liste izabran:

1. ANTE JERKOVIĆ

4. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
dobila je 1 mjesto te je s te liste izabran:

1. LEONAR VUČKOVIĆ

5. AUTOHTONA – HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – A – HSS
dobila je 1 mjesto te je s te liste izabran:

1. ANTONIJO UJDUR, oec.