NAŠE EKIPE NA MARATONU LAĐA

NAŠE EKIPE NA MARATONU LAĐA

U subotu je održan 16. Maraton lađa koji kao i uvijek prolazi kroz općinu Kula Norinska i na kojem sudjeluju i ekipe iz naše općine.

Najbolje plasirana ekipa iz naše općine je i ove godine “Škrapa” Momići koja je zauzela 8. mjesto (prošle godine su bili 4.), dok je iza njih najbolje plasirana bila ekipa “Gospa Karmelska” Krvavac na 11. mjesto (prošle godine 14.), a iza njih je ekipa “Sv. Roko” Podrujnica na 14. mjestu (prošle godine 6.).

Ekipa “Sv. Jure” Desne prošle godine nije nastupala, a ove godine je zauzela 24. mjesto, dok je ekipa “Zvonimir Kaleb zauzela 29. mjesto (prošle godine 31.).

Od ukupno 41 ekipe, 5 ekipa je bilo iz općine Kula Norinska i sve su pokazale veliki lađarski žar pa im valja čestitati na trudu i osvojenim mjestima. Općina Kula Norinska je i ove godine kroz uplatu kotizacija svim ekipama s područja naše općine, potpomogla sudjelovanje ekipa na Maratonu lađa.

Općina Kula Norinska je proteklih godina imala čak i više ekipa, ali ekipa Krvavca II i “Norin” Matijevići nisu nastupile već drugu  godinu za redom. Nekada davno, prve dvije godine početka postojanja Maratona lađa, nastupala je i ekipa “Šešula” iz Kule Norinske, ali u Kuli Norinskoj očito nema više volje za veslanjem.

“Juriš”  brodica, lađa i brodova ispred Kule od Norina

Najmlađa ekipa s područja općine Kula Norinska – ekipa “Zvonimir Kaleb”

Ulazak najbolje općinske ekipe – ekipe “Škrapa” Momići

Cijeli poredak

1 Gusari Komin 2.16.05
2 Stablina 2.16.13
3 Crni put-Metković 2.16.16
4 Žrnovski Galijoti-Žrnovo, otok Korčula 2.16.22
5 Jerkovac – Metković 2.16.41
6 Baćina 2.17.10
7 Domagojevi gusari-Vid 2.18.09
8 Škrapa-Momići 2.18.16
9 Donjani donji-Slivno 2.19.18
10 Opuzen 2.20.00
11 Gospa Karmelska-Krvavac 2.20.06
12 UOTV Rogotin 2.20.29
13 Sveti Roko-Podrujnica 2.20.44
14 VETERANI 4.GARDIJSKE BRIGADE 2.21.00
15 UDL Čapljina-Čeljevo 2.21.15
16 Bjelovar ekspres 2.21.22
17 Šarić Struga 2.21.54
18 Župa Dusina -Veliki Prolog 2.22.20
19 Staševica 2.23.30
20 Sisak 2.23.47
21 Troja juniori-Gabela (BiH) 2.24.01
22 Veslačka udruga Dunavska čikla-Ilok 2.24.34
23 Troja-Gabela (BiH) 2.24.53
24 Sveti Jure -Desne 2.26.34
25 Neum (BiH) 2.26.45
26 Južnjak-Ploče 2.26.55
27 Jerkovac juniori-Metković 2.27.07
28 PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA muškarci-Rijeka 2.28.13
29 Zvonimir Kaleb-Momići 2.28.29
30 HŠDO Bjelovar 2.28.53
31 SU Crni put-Metković 2.31.41
32 Vinkovački lađari 2.34.54
33 Opuzen juniori 2.37.09
Izvan konkurencije:

34

Prud 2.30.00
35 Crni put juniori-Metković 2.33.24
36 Salašari Somborski (Srbija) 2.33.57
37 Gusarice -Metković 2.40.48
38 PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA žene – Rijeka 2.48.33
39 Metkovke 2.52.34
40 Vidonje-Mlinište 2.56.43

41

Torcida-Ploče 3.23.18