ODANA POČAST ŽRTVAMA KOMUNIZMA

ODANA POČAST ŽRTVAMA KOMUNIZMA

U Novim Selima je 23. kolovoza 2014. godine u predjelu Šiljegi odana je počast žrtvama totalitaritarnog režima u sklopu obilježavanja Europskog dan sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima.

Prošle godine je u tom zaseoku podignut spomenik žrtvama Novih sela koji su u drugom svjetskom ratu i posljeratnim zločinima stradale od komunističke ruke.

U današnja vremena smo jasno razjasnili da su ustaški, četnički, nacistički i fašistički režimi bili zločinačnog karaktera, no naše društvo još uvijek nije razumno kada treba jasno reći da je i komunizam bio režim zločinačkog karaktera.

U našoj općini su se vlasti jasno izjasnile o karakteru komunizma i dijela njegovog djelovanja u 2. svjetskom ratu,a posebice poraću, od Bleiburga do doline Neretve.

U polaganju vijenaca su bili pored predstavnika Općine Kula Norinska i predstavnici obitelji stradalih žrtava komunizma, mještani, povijesničar prof. Ivan Jurić,, predstavnici udruga “Hrvatski domobran” i  “UVDR 1991 Krvavac”.

Nikša Batinović, predsjednik općinskog vijeća, Nikola Krstičević, načelnik Općine, te njegov zamjenik Branko Jerković

Hrvoje Vučković kao predstavnik “UVDR 1991 Krvavac” i kao vijećnik u Općini Kula Norinska

Mirko Šiljeg u trenucima polaganja vijenaca
Skip to content