REZULTATI IZBORA U NAŠOJ OPĆINI

REZULTATI IZBORA U NAŠOJ OPĆINI

U općini Kula Norinska izbori za zastupnike u Hrvatski sabor su prošli regularno, kao i u gotovo cijeloj Hrvatskoj.

Najveći postotak izašlih birača u Neretvi bilježi upravo općina Kula Norinska (gotovo 70%).

Ovime Kula Norinska nastavlja svoju tradiciju politički najaktivnijeg stanovništva doline Neretve.

U gradovima/općinama Metković, Opuzen, Slivno, Kula Norinska, Pojezerje, Zažablje je pobjedio HDZ, dok je u Pločama identičan broj glasova osvojio HDZ i Kukuriku koalicija.

Na izbore je izašlo 1115 birača (69,34%). Od toga je važećih glasova bilo 1189, a nevažećih 26 (2,33%, što je nešto veći postotak nevažećih u odnosu na hrvatski prosjek – 1,85%). Rezultate izbora u našoj općini možete vidjeti klikom na donju fotografiju gdje se nalazi grafikon rezultata stranaka/lista koja su osvojile glasove dok one koji nisu osvojili niti jedan glas ne navodimo.

Skip to content